| jehdhs a întrebat:

Bună, cei care sunteți de la Suceva ştiți cumva dacă la Mironu locuiesc doar țigani sau şi români? Întreb pentru că e o casă de vânzare acolo şi nu aş vrea să mă bag printre țigani.Muluțumesc!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Sunt și români dar puțini. Nici nu te gândi să cumperi.
Nu-ți dă de gândit de ce vinde respectivul? Fie vrea să scape dintre țigani, fie este țigan care îți vinde casa, după care te terorizează ceilalți țigani pentru ca la urmă să le vinzi tot lor la o treime din cât ai dat.

Este o comunitate recunoscută în județ pentru scandalurile, bătăile și infracțiunile comise de țiganii de acolo.
Am un amic angajat la Fan Curier. A avut câteva incidente cu cei de acolo și acum refuză să mai meargă cu comenzile acolo.

| jehdhs explică (pentru gabicoo):

La Valea Molovei cum e? Gen eu sunt foarte atrasă de zona aia nu ştiu de ce

| gabicoo a răspuns (pentru jehdhs):

Valea Moldovei este satul de reședință al comunei. Zona este frumoasă, dar oamenii nu - am un coleg de facultate care este de acolo și profesor acolo și nu are o părere prea bună despre consătenii lui.