| Mihaa22 a întrebat:

Buna,
Cum îmi pot seta cardul BT ca atunci când fac cumpărături de ex de 100 de lei iar eu mai am pe card doar 99 sa nu ma pun pe minus cu un leu ci sa refuze întreaga plata?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Intra la setari si vezi daca ai optiunea asta. Daca nu este, atunci vorbeste cu un agent de la banca, poti si doara sa suni, nu trebuie sa de deplasezi la ei, intrebi daca se poate ce vrei tu si ala te lamureste bustean laughing

| Lioana a răspuns:

Avand card normal de debit. Doar cardul de credit intra pe minus.

| Mihaa22 explică (pentru Lioana):

E card de debit, pe el intra salariul si tot e pe minus happy

| Iote a răspuns (pentru Mihaa22):

Card de debit care intra pe minus? Esti sigur?
Daca e asa, suna la numarul de pe spatele cardului si discuta cu ei niste limite. La ghiseu, cum spune @Agartha, nu se poate.

| Lioana a răspuns (pentru Mihaa22):

Cardul de debit intra pe minus doar cu comisioanele bancii, nu cu plati catre comercianti.
Adica nu-ti accepta o plata peste suma pe care o ai pe card dar daca ei trebuie sa-ti ia de exemplu comisionul lunar pentru BT24 si nu ai acea suma in cont, atunci contul ramane pe minus. Nu renunță banca la comisionul ei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mihaa22):

Ti-a facut probabil angajatorul descoperire de cont, desi ar trebui sa ceri tu asta in mod specific si sa semnezi pentru asa ceva... intreaba la banca.

| cfrtobias a răspuns:

Eu nu inteleg, nu poti calcula inainte cat iti iese? sau sa verifici inainte cati bani ai?

| RxTx a răspuns:

Mergi pe usa si fa o cerere in acest sens.
Si eu am avut multe cereri dinacestea asa speciale si ciudate
Nu uita sa le ceri ca modificarea sa ramana de finitiv pentru ca altfel cam in 30 de operatiuni sau 30 de zie cardul tau revine la cel standard setarile convenite cu banca gata se reseteaza.