| Vadean_Ioana_1982 a întrebat:

Buna,cum poti sa tii gasesti de lucru in strainatate daca nu ai cunostinte rude plecate dincolo si care sa te ajute? ati fost plecati? daca da cum ati plecat? in firmele de recrutare nu prea poti sa ai incredere ca toate iti cer comision ceea ce de fiecare data se pare a fii o teapa, cumoasteti firme unde nu platesti comision?

Răspuns Câştigător
| Florin_Serbu_1988 a răspuns:

Eu am mers acu patru ani an urma in Germania tot printr-o firma de recrutare am platit 150 lei vechi asta era in primul an iar in al doilea an mi-a trimis contract direct din Germania fara comision nimic.si de 4 ani tot asa merg nu dau nici un ban.firma serioasa multi romani uite un link http://www.spreewaldbauer-ricken.info/#Unser%20Hof

| Vadean_Ioana_1982 explică (pentru Florin_Serbu_1988):

Prima firma cu care ai mers este din Romania?

1 răspuns: