| Ellutza16 a întrebat:

Buna cum sa fac sa dau restul mai repede la bani ma pierd. si uit si..calculez greu cum sa dau restul sad nu stiu cum sa fac sa nu dau restul gresit.

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Nu am experienta in asa ceva dar din cate am observat eu se face in felul urmator. Sa presupunem ca cineva iti da 100 de ron si vrea sa cumpere ceva de 67 de lei. ( nu trebuie sa calculezi tu diferenta, adica cat trebuie sa ii dai ) ci de la 67 tu incepi sa ii dai rest si cresti pana ajungi la 100 de ron. Adica zici asa 67 si ii mai dai 3 lei ajungi la 70 pe urma ii mai dai 30 de ron ajungi la 100 de ron si cam asta e. Sper ca nu am fost foarte confuz. Oricum ce te sfatuiesc este urmatorul lucru; numara de cel putin 2 ori banii cand ii dai restul clientului. A gresi e omeneste si o greseala pe tine te cam costa... Succes

1 răspuns:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cine te grabeste? Concentreaza-te asupra ceea ce faci si ai sa vezi ca nu o sa mai gresesti, nu te mai uita la clienti si nu te mai gandi in alta parte