| andrei28743 a întrebat:

Buna, daca eu vreau sa dau imprumut 10. 000lei cu o dobanda de 4, 00%, el trebuie sa imi dea bani inapoi pe parcursul unui an(12luni), intrebarea este cum calculez cat iau eu inapoi dupa cele 12luni, daca plateste tot creditul? Imi puteti face calculul va rog si sa imi explicati cum se face?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

10.000(lei) / 12(luni) = 833, 33/luna.
4% din 10.000 înseamnă 400 lei în plus la suma totala. Adică 33, 33 lei pe luna în plus.

În concluzie, el trebuie să-ți dea pe luna 866, 66, cu tot cu cei 4%. Iar suma totala cu tot cu dobânda ar fi 10.400 lei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

10000+10000*0.04
Prin clasa a 4a se învață parca

| quenum a răspuns:

Buna ziua
V-ati înregistrat, Banca interzis si nu aveti favoarea bancilor
sau mai bine aveti un proiect si au nevoie de finantare, un record de rau de credit sau nevoie de bani pentru a plati facturile, Fondul pentru a investi în companii. Pentru a afla mai multe despre meu conditii bine. Persoana serioasa pas sa se abtina de Apoi, daca ai nevoie de împrumut de bani nu ezitati sa ma contactati prin E-mail: quenumnora@gmail.com
WHATSAPP: +1 903 300 0462