| biancapaula a întrebat:

Daca imi fac un cont de paypal.Cand atasez cardul, trebuie sa am ceva bani pe el pentru a se face vreo verificare? si daca da banii mi se vor returna? cand fac o extragere de la bancomat se va face vreun cost suplimentar pentru ca am paypal pe cardul respectiv?

Răspuns Câştigător
| GoguSteriade a răspuns:

Trebuie sa ai 1, 5 euro pe card (pune 10 lei pe el, pentru siguranta). Dupa ce il atasezi se face o verificare si se iau acei 1, 5 euro. Dupa ce confirmi cardul, acei bani ti se returneaza in contul PayPal. Bancomatul nu stie ca tu ai PayPal, de fapt nici nu au legatura.

Răspuns utilizator avertizat
| GoguSteriade a răspuns (pentru biancapaula):

Dupa ce il atasezi iti apare o optiune in cont: Verify your card. Acolo ti se vor lua acei 1, 5Eur si tranzactia va aparea pe extrasul de cont. Mergi la banca de unde ai cardul si le spui ca vrei un extras de cont care sa arate tranzactiile din ultima saptamana (costa 3 lei si banii se opresc de pe card). Acolo gasesti o tranzactie de la PayPal ce are un cod de 4 cifre: PP-CODE2719 - ceva de genul. Acel cod il folosesti in contul tau pentru a confirma cardul.

Răspuns utilizator avertizat
| GoguSteriade a răspuns (pentru biancapaula):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| GoguSteriade a răspuns (pentru biancapaula):

Maestro nu se poate. VISA si MasterCard functioneaza, insa iti recomand un card VISA - e singurul pe care poti retrage bani din PayPal.

Răspuns utilizator avertizat