| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie idei de afaceri profitabile si cat mai reale pentru un proiect, eventual si cu un capital mai mic.Va rog

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Personal daca m-as pricepe as incepe sa fac site-uri pentru diversi.Ai numai avantaje si anume:
-nu iti trebuie spatiu si nu platesti chirie;
-poti lucra liber, fara sef, chiar si noaptea;
-investitie minima: un laptop performant, conexiune internet si cateva programe indispensabile acestei meserii;
-nu ai angajati (eventual iti iei asociat un prieten foarte bun care se pricepe) si nu platesti impozite;
-poti fi si un PFA nu neaparat firma;
-neavand cheltuieli mari poti oferi un pret mai mic serviciilor prestate de tine;
-nu iti trebuie capital, decat strictul necesar (laptop, net cu viteza buna, o imprimanta).
Iti doresc mult succes!

| Hari a răspuns:

Www.3afaceri.wordpress.com. Mult succes.

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Uite doua idei de afaceri profitabile

- Deschiderea unui magazin online: http://www.afaceri-profitabile.com/magazin-online.html
- Firma de oranizat nunti: http://www.afaceri-profitabile.com/organizator-de-nunti.html

| maryusmono a răspuns:

Am notat... deci vrei sa iti deschizi o afacere profitabila cu o investitie mica

www.afaceri-profitabile.com