| anonim_4396 a întrebat:

De doi ani tot lucrez la animatii si la chestii de astea. Mi-am luat si tabla grafica, si ArtRage si InkScape si Adobe Flash CS3. Si am tot lucrat din distractie, pana am inceput sa ma descurc putin. Am inceput sa fac animatii si sa le pun pe youtube (TheBlackFlash daca intereseaza pe cineva) si desene si poze si sa le pun pe facebook. Eventual daca imi cerea cineva le faceam vreun fanart sau wallpaper, si am facut videoclipuri pentru sfarsituri de an, ca sa ii citez pe altii "exceptionale". Si ma gandeam vara asta ca e liber si e soare si stau in casa la racoare ca poate ma pot apuca sa fac bannere publicitare/imagini pentru firme sau animatii pentru reclame. Si ma intreb de unde ar trebui sa incep si daca e cineva cu experienta in domeniu, cam cat se casiga? Nu am de gand sa traiesc din asta, dar bani de un suc poate tot as face. La urma urmei le-as face si pe gratis, numai sa stiu ca nu lucrez la intamplare.

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

Pai foarte simplu - inscrie-te pe un site de freelance si incepe treaba:
www.guru.com
www.freelancer.com
www.upwork.com
etc.

Eu cautam niste animatori grafici pentru a face niste filmulete (o colabrare). Ma poti contacta, daca esti interesat.