| croissant a întrebat:

Bună dimineața! Lucrez ca educatoare până la 13 și cum am mult timp liber după mă gândeam să îmi iau un al doilea job! Așa că am găsit sa lucrez part time la un KFC însă problema a fost după ce m-am dus să fac medicina muncii. Nu m-am putut înțelege cu ei pentru semnarea contractului. Mi-au spus sa vin la ei in sediu la ora 9 dimineața atât cât să semnez contractul cât și pentru a aduce actele! Însă eu nu pot ajunge la ora aceea că lucrez la grădiniță și nu am cu cine sa îmi las copilașii. Le-am spus și lor dar nu mi-au mai zis nimic după... Cum ar trebui procedat?

Răspuns Câştigător
| ZappyTv69 a răspuns:

Buna!

Îi poti spune directoarei ca lipsesti foarte puțin timp, 1-2 ore. Sigur v-a avea o înlocuitoare grijă de ei.

Dar treaba asta cu KFC este puțin cam inutilă. Tu ai un loc de muncă principal atât de frumos și interesant, și te duci part-time la KFC? Cum ar fi să treci pe lângă un copilaș de la tine, și să mirosi a sosuri și cartofi prăjiți?

Totuși, cine sunt eu sa te judec! Dacă tie iti place acest job la KFC, ar fi super să mai lucrezi undeva. Și chiar merită să te invoiesti 1-2 ore.

Succes! happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 chiar nu te "ințelege" directoarea pentru 1-2 ore? (invoire colegială)

2 altceva pe măsura pregătirii tale, n-ai găsit?

3 iți vine un elev de-al tău la pult la kfc și-ți cere un meniu și apoi iți face "nasoale" că nu ai zâmbit frumos in calitate de vânzătoare. Ce zici?

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti du directoarea gradinitei si o rogi sa te inlocuisca doar pentru 1 ora, cat fugi sa semnezi actele dincolo si uite asa poti rezolva totul.