| Rucsi a întrebat:

Buna!

Doresc sa-mi deschid o firma in prelucrarea lemnului si dulgherie.Si asa avea nevoie de cateva sugestii pentru numele firmei.

Răspuns Câştigător
| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Să zicem SC WOODWORKING SRL (în engleză înseamnă prelucrarea lemnului; mai poți adăuga numele tău de ex. SC WOODWORKING RUCSI SRL)

Sau SC RUCSI CARPENTRY SRL (carpentry înseamnă dulgherie)

Sau SC WOODWORKING CARPENTRY SRL ( prelucrarea lemnului și dulgherie )

În română nu știu, SC MEȘTERUL DULGHER, sau SC MEȘTERUL LEMNULUI SRL

Mai e SC LEMNPROD, SC COPAPROD...fă combinații din cuvinte, joacă-te cu ele.

Succes.

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

SC Rindeaua SRL

| einenebun23 a răspuns:

S.C.ForestRomania.Srl

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

E bine să ai un nume cu rezonanță, ușor de memorat pe care să-l țină minte oamenii (ceva de bază în marketing);
De asemenea trebuie să sugereze obiectul de activitate al firmei pentru ca potențialii clienți să înțeleagă doar din nume cu ce se ocupă firma.
Vrei ca numele să fie în engleză sau română?
Mult succes, Adrian.

| Rucsi explică (pentru Sandu_Adrian_1992):

Nu conteaza in ce limba e.Idee e sa fie potrivit si sa atraga atentia unor potentiali clienti.

Multumesc!

| Rucsi explică (pentru Sandu_Adrian_1992):

Multumesc frumos, Adrian! :*

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns (pentru Rucsi):

Să zicem SC WOODWORKING SRL (în engleză înseamnă prelucrarea lemnului; mai poți adăuga numele tău de ex. SC WOODWORKING RUCSI SRL)

Sau SC RUCSI CARPENTRY SRL (carpentry înseamnă dulgherie)

Sau SC WOODWORKING CARPENTRY SRL ( prelucrarea lemnului și dulgherie )

În română nu știu, SC MEȘTERUL DULGHER, sau SC MEȘTERUL LEMNULUI SRL

Mai e SC LEMNPROD, SC COPAPROD...fă combinații din cuvinte, joacă-te cu ele.

Succes.