| Robert_Beghean_1993 a întrebat:

Buna
Durează mult sa bagi în Insolventa o firma cu datori către stat?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceasta trebuie un avocat sa i ti spuna, ori aici nu există avocati.

| mihai69 a răspuns:

De ce dă bagi toată firma în insolvență pentru câțiva datornici din cadrul ei?!?

| RxTx a răspuns:

Daca ai ceva active poți sa o dai sunt tot felul de bombardieri care cumpara firme cu datorii probleme daca le iese si lor ceva

Cea mai simpla soluție ca sa nu ai control de la ANAF
Este sa iei cioara asociat si sa il pui exact in acelasi moment sa iti semneze ca este de acord sa re lase sa te retragi

Asa ca el va rămâne actionarul propietarul firmei
Iar tu gata oleci

Si ii lasi si lui ceva o masina de înghețată

Un cuptor de macar 2000 euro

O masina care pune zahar in pliculețe

Trebuie sa ii dai si omului ce preia cumpara firma respectivă ceva

Si oricum ăla are 600 de firme
Asa ca nu il stresează nimeni cu nimic pentru ca nu vrea sa. Ii ofere cazare si mâncare gratis ls puscarie