| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Există locuri de muncă care să îți asigure transportul? Am aproape 19 ani și locuiesc într-un mediu rural și îmi doresc foarte mult să mă pot angaja undeva de luna viitoare, să am și eu proprii mei bani...Nu vreau să le cer părinților bani pentru asta,nu le cer în general bani pentru mine dacă nu e nevoie,sunt mai multe motive,dar ăsta e unul.
Nu contează prea mult domeniul,doar să fiu plătit,acasă sunt multe treburi unde mă murdăresc,măcar un salariu ar fi motivant...
Mă scuzați că am scris atât și că am întrebat asta,doar că m-ar ajuta mult să știu asta,psihic mă simt trist când mă gândesc la asta.
Poate că mulți dintre voi câștigați mai mult decât un salariu de început, dar pe mine m-ar bucura mult și acela decât nimic...

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Normal ca exista locuri de munca care iti asigura transportul.Verisoara mea lucreaza la o firma in Romania si au 2 autocare.Si firma tatalui meu, are transport gratuit, daca muncitorii nu au posibilitatea sa se deplaseze, daca li se strica masinile personale etc pot veni oricand cu autobuzul firmei.Cunosc in Romania firme de constructii care asigura transport gratuit.Si te felicit caci la varsta de 19 ani cauti sa te angajezi si sa iti faci o viata, cu gandirea asta si cu dorinta de independenta crede-ma ca vei ajunge departe.Fruntea sus, munceste pentru visul tau, si fi AMBITIOS.Inca o data Felicitari

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Da, sunt destule firme care iti asigura si transportul.