| Yone_5447 a întrebat:

Imi spune si mie cineva Grecia descrisa in cateva randuri de un poet, scriitor sau ceva personalitate importanta? Dau fundita multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Poetul englez Shelley, un mare admirator al Greciei, spunea: " noi toti suntem greci. Legile, literatura, religia, artele noastre isi au originea in Grecia. "
Scriitorul Henry Miller spunea despre Grecia: "se simte mana magica a lui Dumnezeu si, orice ar face sau ar vrea sa faca oamenii, Grecia continua sa fie o gradina sacra si credinta mea este ca va ramane asa pana la sfarsitul lumii."