| Liviu5267 a întrebat:

Buna,m-am făcut reprezentant Oriflame chiar daca sunt băiat, am vrut doar sa am un venit in plus, oricum aș vrea să vă întreb cum să strâng clienti repede si usor pentru ca toti prietenii mei pe care i-am intrebat daca vor ceva din catalog au zis ca nu, nu stiu ce sa mai fac....Va rog ajutaţi-mă si fară seen, cum sa strâng usor clienti ca sa fac si eu măcar un venit minim pe lună?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In locul tau căutam alta sursa de venit.

| Violleta2022 a răspuns:

Ne-am cam saturat de produsele Oriflame, Avon si alte balarii, ca nu sunt caliatativ bune si sunt scumpe, pentru ca se platesc comisioane grase.
MLM-ul s-a cam dus pe apa sambetei, ca-i greu sa strangi comenzi mari, ac sa faci bani adevarati.
Trebuie sa inveti fiecare produs in parte, ce contine, ce face, al ce-i bun si sa organizezi acasa, prezentari cu prietenii tai si iubitele lor, ca sa le prezinti produsele si sa convingi pe cineva sa le cumpere.
Nu este nimic usor in munca asta, ca poti invita 20-30 de persoane si sa iei numai 1 comanda.
Clientela multa se face cu prezentari foarte multe.

| Catrice a răspuns:

Seen (X)

Venit minim însemnand cat? Si pentru asta ai nevoie daca nu de zeci de oameni cel puțin de câțiva care sa comande de sute de lei. Tu știi ce specimene ai în liceu.

| Liviu5267 explică (pentru Catrice):

Ma refeream in general, oricum eu vreau sa stiu doar cum sa atrag clienti