| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult mi-am creat un canal de youtube pe care pana acum am postat 2 videoclipuri in care am explicat pas cu pas cum se fac niste chestii handmade.
Deci..intrebarea mea este: se pot face bani pe youtube?
Am citit pe net cv cu reclame, daca cineva a mai folosit aceasta modalitate sa imi spuna cum ia mers.
Alte modalitati nu mai sunt in care as putea face bani din videoclipurile mele?

Imi cer scuze pt categorie dar asta este cea mai vizitata si am nevoie de multe raspunsuri.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa le monetizezi pe site-uri Pay Per Install s-au CPA! intra pe CPAelites.com

| Beatriceeeeeeew a răspuns:

In primul rand ca sa castigi bani pe yt trebuie sa ai multe vizualizari. Trebuie sa muncesti pentru a strange abonati, nu te gdndi doar la bani. Faza cu reclamele nu te ajuta cu nimic daca nu ai multe vizualizari.Da se castiga pe yt dacă ai multu abonati si multe vizualizari, dar fara suparare, nu cred ca intereseaza pe cineva chestile handmade. Dacă faci vlog, o să ai mai multe vizualizari și abonați.Și probabil peste 1-2 ani o sa faci și bani.

| seby299help a răspuns:

In primul rand cei ala net cv in al doi-lea rand se fac bani pe youtube doar la 1.000 de like (sau daca sunt reclame cred)
P.S. Se fac foarte putini bani din youtube sa nu crezi ceva neobisnuit.
sper ca te-am ajutat