| Anonimul151 a întrebat:

Bună, pentru retragerile de numerar de la Ghișeele de la băncile BCR, trebuie neapărat programare sau nu?

De obicei, la BCR, când ai o problemă trebuie să îți faci programare. Însă in acest caz nu știu cum e.

Știu că se pot retrage de la ghișeu, însă e o sumă ( relativ ) mare ( 2200 lei ) și de aceea aș vrea să o I au de la ghișeu.

Nu există comision, deoarece contul este de elev/student.

Trebuie să fie unul dintre părinți cu mine sau pot să merg și singur, cu buletinul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Necesita programare doar cand vrei sa retragi o suma mare, ca sa poata sa ti-o dea. Intreseaza-te la unitatea bancara de unde vrei sa faci retragerea si o sa-ti spuna daca este nevoie de programare sau nu, in functie de suma pe care vrei s-o retragi.

| Anonimul151 explică (pentru Ioandelasal):

Nu e chiar o sumă chiar atât de mare. Dar oricum e vorba de 2200 lei sau ceva de genul. Nu e mai mult sau mai puțin. Dacă e suma asta se poate fără programare? Ca să mă interesez trebuie să sun la ei, și nu am chef să mă țină 50min sau peste doar pentru întrebarea asta... De obicei așa țin până răspunde cineva...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimul151):

La aceasta suma se poate si fara programare.

| Anonimul151 explică (pentru Ioandelasal):

Ok. Mersii pentru răspuns.