| neoficial2302 a întrebat:

Am achizitionat anul trecut un cazan de tuica cu capacitatea de 450 litri, doresc sa stiu ce demersuri trebuie sa fac pentru a intra in legalitate, vreau sa faca alti sateni tuica la mine, nu sa fiu eu producator! Daca avem printre noi pe cineva care s-a lovit de aceasta problema, ma refer la autorizatii, proiect si ce norme mai prevede legea pentru autorizatiile necesare, adica unde trebuie sa merg prima data, ce usi trebuie sa bat! Va multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam mult de scris, asa ca am cautat ceva pentru tine sa citesti si sa iti faci o idee.mai inati trebuie sa iti deschizi firma si sa ai niste banuti.

http://www.avarvarei.ro/cum-sa-ti-deschizi-prima-firma-srl/

| crytical a răspuns:

De ce ati legaliza treaba asta? Pur si simplu va "ajutati vecinii", nu are rost sa legalizati pentru ce sa platiti mai multe taxe?

| raresandrey a răspuns:

Olelei, frătioare, ia stai asa, vasăzică cum adică, te duci tu frumusăl si faci vreo douasute de zaibăr fara sa stie neica de la primarie, il vinzi, si strangi niscaiva marafeti.,, zise candva Amza Pelea,,

| neoficial2302 explică:

#ramon2473, am deja intreprindere individuala de mai multi ani! Nu am cerut demersuri pentru deschidere societate /firma! Vreau sa stiu unde trebuie sa merg si ce fel de autorizatii am nevoie pentru functionare cazan tuica comunal!