| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna seara! Ati putea sa imi spuneti si mie care va pricepeti si bineinteles cei care ati trecut prin asa ceva, din ce as putea sa fac bani pe cale legala desigur ma refer, daca am o suma intre 10 si 20 de mii de euro ce as putea sa fac cu ei pentru a ii inmulti? Sa deschid o casa de amanet,o sala de jocuri de noroc, un magazin de haine,un magazin alimentar, sa ii investesc in altceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 20.000 euro nu deschizi nimic din ce zici tu acolo. Cumperi titluri de stat ai dobândă maricica încă și nu e impozabilă.

| StefanescuDaniel explică (pentru suntserios):

Buna ziua! Va multumesc pentru sugestia cu titlurile de stat, dar titluri de stat am din fericire. Momentan primesc dobanda undeva la aproape 9000 de lei pe an din ele.

| doctorandus a răspuns:

Stii ce e aia investitie? Investitie inseamna in primul rand ca poti pierde toti banii.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Din vânzări. Acolo se fac cei mai mulți bani.
Cumperi ieftin și vinzi cu mai mult

| MistarGoGu a răspuns:

Un centru educational pentru copii / adolescenți *( școală de vara ) cu activități practice! Programare, robotica, filmare -editare foto video, cursuri dans- muzica! Mulți părinții cauta pe timp de vara sa le umple timpul cu ceva folositor!