| EmiliaGardosED20212 a întrebat:

Buna seara. Ma poate ajuta cineva urgent cu o întrebare. Am cont la BT și aplicatia BT pe telefon. Am o prietena in străinătate căruia trebuie sa ii trimit o suma de bani doar ca in euro. Eu am lei in cont oare cum trebuia sa procedez? Ma ajuta cineva? Rămân datoare!

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Trimite prin western union sau moneygram, ce are ea la indemana sa scoată.
Ca daca nu ai cont in euro este mai complicat si cine stie cand ajung banii.

| KovacsB a răspuns:

Fa-ti cont in Euro direct in aplicatie sau trimite-i prieteneiIbanul in lei, banca Transilvania iti va deschide automat un cont in Euro cand va primi transferul.