| Cyberxb4by a întrebat:

Buna seara! Vreau sa fac împrumut la banca in valoare de 10000 lei. Pot sa plătesc lunar?

Răspuns Câştigător
| mitenka a răspuns:

Lunar plătești, principal și dobândă. în primele luni dobânda este mai mare decât principalul. plătind anticipat, scapi de dobândă. sfatul meu înainte să-ți faci un credit este să înțelegi conceptul de dobândă, scadență, maturitate, plata anticipată, DAE, valoare maximă plătibilă

apoi compară ofertele și fă niște decizii bune cu banii respectivi

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mergi la banca si intreaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai asta e și scopul unui credit să îl plătești lunar.

| ReddY25 a răspuns:

Interesează-te la banca respectivă

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, doar daca ai job permanent si ai muncit deja 12 luni, ducand adeverinta de salariat la banca si ei iti dau imprumutul, tu platind lunar rata imprumutului la care se adauga si dobanda.

| Cipi1212 a răspuns:

Lunar se plătesc ratele.