| Kogaion a întrebat:

Buna seara, vreau sa iau și eu un credit de nevoi personale la ING, am doar 3 luni vechime la actualul angajator, mai am 2 luni înainte de acestea altundeva. Stiu ca trebuie minim 6 luni la actualul loc de munca dar n am inteles exact ce este cu criteriul de 1 an de munca, se refere la ultimele 12 luni, sau acumulat pana acum? Funda!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe mine la BT m-au refuzat cu 1 an vechime si vreo 25 de ani.
Ar fi vrut sa fiu casatorit, peste 27 de ani sau cu bunuri pe numele meu. Voiam un credit minuscul, de 5000 de lei.

| Frank51 a răspuns:

Din câte știu, trebuie să ai măcar 6 luni vechime în câmpul muncii, și măcar 3 luni vechime la actualul loc de muncă, deci încă nu te încadrezi, decât după ce se fac 6 luni.