| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Vreau sa retrag pe Winner dar imi cere codul IBAN si nu am niciun card, oare nu pot retrage si cash?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie neaparat card. IBAN-ul este un grup de 24 litere si cifre dat de banca la crearea unui cont. Exemplu: RO75 BT04 OO57 2263 1514 22XX. Acestui cont i se poate asocia sau nu un card. Daca n-ai card poti retrage banii la casa dar te costa un comision. Cu cardul nu mai platesti comision.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Trebuie sa am salariu ca sa pot beneficia de un card bancar?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu! Ideea este ca unele banci, daca n-ai tranzactii, il blocheaza. Alte banci te obliga sa pui o suma minima, de exemplu 10 lei. Altele nu baga in seama. Eu am un cont in Euro in care nu mai am tranzactii, la BT, de ani de zile si nu mi-l sterg desi, cand l-am facut, mi-au spus ca daca n-am miscari 6 luni mi-l sterg.

| Simpatic a răspuns:

Pai in ce moneda si cum ai vrea sa retragi o suma de bani? eu te cred ca ai vrea sa vina cineva sa iti dea banii castigati cash dar nu se poate! Este normal ca sumele castigate ti le trimit in cont bancar, este o masura fiscala corecta si mai ales contra minorilorwinking

Eu aceste platforme la modul general, nu le consider serioase! pe unele poti plati cu paysafe (anumite casiznouri online, deci din start dubiosi!)
de ce zic ca nu sunt serioase, daca ar fi serioase, la inceputul inregistrarii ar cere si IBAN-ul, nu atunci cand castigi doar!

Pe de alta parte vezi ca s-au mai plans anumiti useri de jocuri de pariuri online care nu fac plata!

Dar daca voi sperati la castiguri usoare...si faptul ca strainii te ajuta sa te imbogatesti, fara sa le dai nimic in schimb!?!