| LG280 a întrebat:

Buna seara! Vreau sa trimit un colet si mi-as dori sa-mi recomandati cel mai convenabil serviciu. Cei care obisnuiti sa trimiteti diverse colete, ce firme de curierat folositi, cu cine ati avut cele mai rezonabile experiente? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Oricat de blamat ar fi cred ca cel mai indicat ramane pionerul serviciilor de curierat din RO, FanCurier
Unde vrei sa trimiti coletul, aici in tara? Este vorba de un colet trimis in sistem ramburs sau nu? ramburs inseamna ca primesti bani in urma ridicarii coletului de catre un cumparator

Poti configura si afla pretul estimativ al transportului direct din configuratorul lor : https://www.fancourier.ro/estimare-cost/

| LG280 explică (pentru Simpatic):

E vorba de un colet intern, in Romania, cu ramburs. Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fun curier sau ce companie de curierat ai disponibil in orasul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fancurier.

| carevaescu a răspuns:

Nu trebuie să fii loial unei singure companii. Atunci când vrei să trimiți diverse colete în diverse puncte ale țării sau în afara ei, vezi care dintre ele îți oferă un serviciu și un cost mai bun.
Coincidental am văzut ieri o reclamă sameday care părea avantajoasă pentru cei care trimit colete în țară.

| George121 a răspuns:

Accesează comparatorul de tarife al curierilor din România, disponibil pe site-ul www.trimite-ieftin.ro, pentru a verifica tarifele oferite de Fan Courier, Cargus, Sameday, DPD și GLS. Datorită parteneriatelor pe care le au beneficiază de tarife reduse.