| fllory a întrebat:

Sunt in cautarea unei facultati bune, cu un viitor destul de cautat si...bine platit. Imi place la nebunie actoria dar lumea imi spune ca nu e o alegere buna, voi ce spuneti?
Sau coregrafia/design-ul/jurnalismul/relatii internationale?
Sau aveti voi alte propuneri de genul acesta? Le astept, chiar am nevoie de ele!

Dau

2 răspunsuri:
| Cosmin_Aruxandei_1995 a răspuns:

Stiu ca se plateste bine in domeniul informaticii. (sunt clasa a 11-a ) la un liceu de informatica. Dar trebuie cap. iar daca nu-ti place matematica. degeaba. Apropo. mai am un drac in clasa care vrea sa dea la actorie. ce-i drept. nu preau stiu cat se castiga... Faza e ca la o facultate de informatica. de cele mai multe ori esti cautat (nu trebuie sa cauti tu loc de munca). Sunt studenti care lucreaza pentru americani pentru mii de euro!

| razvanf a răspuns:

Cu actoria si coregrafia mori de foame,
cel mai usor iti gasesti job dupa terminarea facultatii (si platit binisor/bine) in : programare I.T.; Finante banci; agricultura; statistica; medicina; contabilitate; constructii civile si marketing.

Succes!