| Tweety12 a întrebat:

Sunt in clasa a X-a la profilul mate-info si as vrea sa ma hotarasc de pe acum ce facultate sa urmez. As vrea sa aleg dintre Facultatea de Drept si cea de contabilitate din cluj facand referire la viitor. Ma intereseaza care are mai multe avantaje..care salarii sunt mai mari?

1 răspuns:
| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Contabilitate, clar. Stiu multe persoane din Bucuresti care au terminat Dreptul, si e ff greu sa prinzi post. mai ales fara pile, cum e la noi! Asa ca lucreaza cu totul altceva si Dreptul a fost pierdere de timp si bani. E alegerea ta. Eu personal, as alege conta! Bafta!