| Deasonyka a întrebat:

Buna! Știe cineva cat mai este un salariu la Mega Image acum? Casierul câștigă mai mult decât lucrătorul comercial?

4 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

3.200 lei era in decembrie, ce intelegi prin lucrator comercial? https://ro.wikipedia.org/wiki/Lucr%C4%83tor_comercial adica vanzatorul care nu incaseaza? Acesta ia salariu net lunar în valoare de 1.900 lei lei, deci fa comparatie.

| SingleForOne a răspuns:

2000-2400 lei, net, incluzând 12 ore de lucru și o tură de noapte după un timp, 5 zile din 7, inclusiv weekend-urile. Din ce am observat, lucrătorii comerciali sunt și casieri, în același timp. Într-o zi, cineva este desemnat să fie casier, iar când este nevoie, poate suna din clopoțel să mai intervină cineva la o a doua casă de marcat, inclusiv managerii de magazin sau de tură.

| meli120 a răspuns:

Nu iti recomand.
Cea mai proasta organizare in vreo firma de acest gen...
Casierul e de obicei si lucrator comercial, doar cei care nu se descurca cu matematica ajung sa nu stea la casa.

| haileewatson a răspuns:

Fiecare job are un salariu bugetat, spre exemplu "intre 2000-3000 de lei" in functie de specificul pozitiei, locatia. tipul de magazin si experienta candidatului. Daca e primul tau job si o iei de la zero, e posibil ca compania sa-ti ofere minimul bugetat adica 2000 de lei. Daca ai deja experienta in magazine similare, si mai multi ani in spate, poti negocia pana la 3000. Asta e doar un exemplu.