| Usefulaid a întrebat:

Tin sa specific ca sunt studenta in anul 1 de facultate si as vrea sa fiu pe banii mei, un salariu bunicel. Stiu engleza la nivel de incepator, lucrez la perfectionare si n-ar interesa un job, cat se poate de faborabil...v as fi f recunoscatoare pentru ajurot

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca incepi sa lucrezi din anul 1, n-o sa ajungi in anul 3... mai bine mai astepti un pic, si cand o sa fii in regula cu scoala si o sa mai ai loc si pentru altceva, poti sa incepi sa lucrezi part time ca reprezentant (Pepsi, RedBull, etc.), intr-un supermarket, sau intr-un call center (n-o sa rezisti mai mult de 1-2 ani, dar o sa fie un inceput bun).

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am inteles, la engleza este incepatoare, adica necunoscatoare inca, dar cu romana cum stai? Ca, din ce vad eu aici, la fel de incepatoare ca si la engleza.

In cazul asta, ce fel de job vrei? Unul in care nu se vorbeste engleza si nu se scrie romana, nu?
Glumesc bineninteles!
Pai, cum nu ai nici un pic de experinta si nici o calificare si nici limbi straine nu cunosti iti mai ramen: joburi in agricultura, la gradinile de zarzavaturi, la serele de flori, la spalat vasele pe la gardinile de vara, la impartit pliante alaturi de copii de liceu si cam atat.

| Usefulaid explică (pentru Violleta2022):

Vai! Cata rautate! Noroc ca ma feresc cat mai mult de astfel de oameni... iti dai seama ca daca am scris n in loc de m sau alte litere tot asa ..este din greseala, nu ca nu as stii limba romana... mersi frumos pentru ajutor, macar nu am rautatea tawinking

| Usefulaid explică (pentru Violleta2022):

Stai linistita si vezi cu rautatea ta sa nu ajungi tu pe la gradina :*

| Violleta2022 a răspuns (pentru Usefulaid):

Oare ar trebui sa strig si eu: Vai, cate prostie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ejobs
bestjobs
targuri de joburi
hipo

posibilitati sa iti cauti joburi sunt, trebuie doar sa vrei

| Usefulaid explică (pentru suntserios):

Macar eu lucrez la imbunatatirea cunostintelor cu care nu te nasti, le inveti pe parcurs, insa rautatea... off nu mai ai scapare

| suntserios a răspuns (pentru Usefulaid):

Cu moralitati din astea despre rautate nu iti gasesti de lucru

| Violleta2022 a răspuns (pentru Usefulaid):

Nu ai inteles nimic din ce ti-a recomandat userul: suntserios, asa-i?
Omul ti-a dat niste cuvinte, cu care poti sa cauti joburi pe internet!
A vrut sa te ajute doar... dar, daca nu erai atat de proasta, nu-l jigneai.

| Usefulaid explică (pentru Violleta2022):

Nu mai are rost sa spun nimic pentru ca spune deja totul raspunsul tau m-am adresat tie si numai tie fetita, dar ca sa intelegi e greu, nu toata lumea percepe, toate acele 3 raspunsuri au fost adresate doar tie care in loc sa raspunzi dragut, stai si ma corectezi tu pe mine de niste greseli neimportante din cauza tastaturii. Fetita, daca te plictisesti nu face pe nebuna la mine pe pagina, nu stii cu cine vb si nu stau sa vb din astea cu tine sub anonimat! Fii matura si nu te interesa de intrebarile mele

| Violleta2022 a răspuns (pentru Usefulaid):

Cand o sa ajung din nou fetita, am sa te anunt. Dar pana atunci, te informez ca am copii mai mari ca tine, cu mai multa educatie si bun simt ca tine.
Pacat ca prostia nu-ti permite sa-ti vezi barna dintre ochi!
Esti un alt copil rasfatat si arogant, care se crede buricul pamatului.

Răspuns utilizator avertizat
| Pandhoraa a răspuns:

Pana gasesti ceva stabil ai putea incerca sa lucrezi ca operator interviu asitat de calculator de acasa
e un job part time cu contract de munca
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/
daca esti din Bucuresti poti merge la un interviu la sediul firmei, au call center si e un mediu de lucru foarte ok acolo :)
http://www.exprim.ro/......-relaxata/