| labrador23 a întrebat:

Buna TPU :3. Este adevarat ca la fiecare 1000 vizualizari ale unui videoclip de pe YouTube persoana care l-a incarcat primeste 1 dolar?

Răspuns Câştigător
| ArthurKn a răspuns:

Minciuni!
Asculta de unu' care castiga lunar bani din videoclipurile incarcate pe Youtube.
Ca sa poti face bani pe Youtube ai nevoie de Google Adsense, unde primesti : 1k views = 1 euro (sau depinde de ce ai ales tu dolar sau orice altceva)
Daca ai parteneriat cu un network (cum am eu) primesti 1.5\2 Euro la 1k\views.

2 răspunsuri:
| DianaDobritoiu a răspuns:

De exemplu la 1000 vizualizări, 10 persoane au făcut clic pe anunțul costul este 0.6 dolari 6 $ atunci
YouTube ia 50%, iar restul vă oferă dvs. 3 dolari
și dacă calculam
1.000 afisari = 3 dolari
10000 afisari = 33 dolari
100000 afisari = 330 dolari
1000000 afisari = 3300 dolari

| CinevaNou a răspuns:

Depinde de cati iti vad reclamele. La 1000 de vizualizari are reclamelor primesti ceva, dar daca lumea intra de pe tableta/telefon sau folosesc adblock si nu vad reclamele poti sa faci si un milion de vizualizari si nu primesti nimic.