| CllaraCllary a întrebat:

Buna TPU.Am 12 ani si vreau sa castig bani.Stau la malul marii, in Mangalia.Nu vreau raspunsuri gen:
-Roga-ti parintii,fa treaba la parinti si iti dau bani[nu merge,vinde limonada, nu stiu ce site online. Ceva simplu.Dar sa fac banihappy
Dau FUNDA![celui mai bun raspuns]

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bucură-te de copilărie!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Multe mai vrei tu, dar ...aia nu...ailalta nu!
Cum sa poti castiga bani altfel decat prin munca? Doar daca furi!
Daca stai la mare, du-te pe plaja si pazeste lucrurile celor care intra in apa, daca aia au incredere in tine!

| akka4 a răspuns:

Te apuci de pescuit portofele pe plaja...
Nu depui nici efort si ai castiguri garantate laughing)))))

| Azµre a răspuns:

Faci sex!
Ce pretenții mai ai și tu la 12 ani?!
Banii se câștigă din muncă fie ea fizică fie intelectuală!
La 12 ani de muncă fizică nu vorbim că nu te va lua nimeni! Intelectuală ai nevoie de diplome și licențe în diferite domenii. Deci și prin urmare nu poți face bani!
Crești apoi faci bani!
Acum cere părinților pune bani deoparte.

| Dismally a răspuns:

Este complicat la 12 ani. Poti incerca sa culegi scoici si pe urma sa le vinzi happy

| lolz1 a răspuns:

Pai vine vara big grin
Nu cred ca e greu sa te angajezi pe plaja undeva la cate "tabere" sunt, sau chiar magazine.
Nu cred ca nu ti-ar face placere, e munca usoara.
Daca te pricepi la ceva anume gen, faci bratari ale prieteniei sau orice altceva faci, poti sa vinzi ca suvenir celor de pe plaja, asa faci si ce iti place happy multa bafta, te pup

| Nerali a răspuns:

Pai daca stai pe malul marii intr-o zi extrem de calduroasa cu sticle de 0.5 l imbuteliate dar apa buna ai putea castiga ceva, sau poti sa ai grija de copilul vecinilor sau sa plimbi niste caini sau sa iti ajuti bunici pentru ca ei orice lucru mic ai face te rasplatesc pe masura. Sper ca te-am ajutat. FUNDA TE ROG!

| Diana254 a răspuns:

Buna! Poti devenii reprezentant Lady's, trebuie doar sa prezinti catalogul prietenelor tale si cu cat vei avea comenzi mai mari si venitul tau va creste! Discountul ajunge si la 42%, valoarea minima a comenzii este 10 lei si transport gratuit in 2 zile in toata tara. Daca esti interesata adauga id-ul ladys_lady2000. Succes! happy

| andreeavesman a răspuns:

Draga cllara, la varsta asta nu prea ai posibilitati, insa stiu ceva ce la mine incepuse sa mearga chiar la 11 ani.era o firma suuper, care era suta la suta sigura si toate erau cu acordul parintilor. acolo faceai modelling pentru copii, pentru anumite reviste(tot pentru copii)din cate stiu este extinsa in toata tara.acum nu imi vine in minte numele insa macar ideea asta poate iti este de folos.castigi doar bani de buzunar si unele produse pe care le promovezi.mi-ar face placere sa aflu ce vei face mai departe.☻☻☻

| teocool a răspuns:

Invata la scoala. Esti inca un copil.

| eKol3 a răspuns:

FUrawinking