| Dorueraluat a întrebat:

Am 16 ani, de obicei petrec foarte mult timp la calculator fiindca nu ma plictisesc (mai nou daca stai mult la pc nu ai o viata, dar cei care zic asta e din cauza ca ei nu stiu ce sa faca pe pc). Am inceput sa castig bani pe internet, vorbim de sume mici (50 de euro). Acuma ca tot a venit vara m-am gandit ce as putea face ca sa fac cat mai multi bani? Ca am tot timpul liber din lume. Ce ar fi cel mai favorabil? Ma orientez sa castig minim 500 de lei vara asta. Astept raspunsuri care sa nu fie in bataie de joc. Multumesc foarte mult.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inveti sa lucrezi în photoshop si faci diverse lucruri pe bani (5-10 euro)!
Faci video-uri pe youtube obtii parteneriatul cu o firma gen (Curse, Machinima etc.) si castigi bani!

| Dorueraluat explică (pentru anonim_4396):

Sunt deja in Curse (union for gamers) pe un cont de youtube si pe altul in Fullscreen. Mai am inca 3 luni maxim si scot 50 de dolari din Fullscreen.

| Stefxn a răspuns:

WTF 50 de euro suma mica? Cum ai facut banii astia? (sunt si eu un copil ca tine doar ca fara partea cu banii lol)

| Dorueraluat explică (pentru Stefxn):

Din diverse site-uri + Youtube. Si da o consider suma mica fiindca necesita foarte mult efort si plictiseala.

| Xavicvm a răspuns:

Pai poti face intro-uri, si sa le vinzi, unii designeri le vand chiar si cu 5 euro! Sa zicem ca faci un intro pe saptamana, fiecare de 5 euro, vacanta are cam 12 saptamani, deci 5x12=60 euro=265 de euro. Eh, nu sunt chiar 500, dar merge happy
Stiu ca raspunsul e cam intarziat, dar sper ca te-am ajutat macar putin happy

| zick a răspuns:

Tu bagi bani in site inainte de a face bani?
ca eu am facut astfel si am pierdut mai mult decit am cistigat
ascultama si crede-ma, nu iti pierde timpul degeaba

| Dorueraluat explică (pentru zick):

Nu nu am bagat nici un ban vreodata, doar am scos.