| nosferatu15 a întrebat:

am auzit ca supermarket-urile angajeaza elevi sau studenti care sa faca reclama la unele produse; de exemplu sa imparta mostre etc. Ce credeti? Am 15 ani si mi se pare o modalitate foarte buna de facut bani. Spuneti-mi va rog daca trebuie facut un CV si ce trebuie sa contina acesta? Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

La 15 ani te poti angaja doar cu acordul parintilor sau al reprezentantilor legali, maxim 6 ore/zi, 30ore/saptamana, fara ore suplimentare si fara lucru noaptea.Trebuie un CV, dar angajarea daca va fi sa se realizeze se va face cu acordul parintilor. Succes!