| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU!
Am nevoie ce-i care au fost la Italia si a trait in domeniul sau!
Spune-ti mi va rog ce parere aveti? Eu am diploma si am invatat Barman si chelner si vreau sa lucrez la Italia am expirenta un An lucrat! Ce credeti o sa reusesc sa lucrez adica ma va primi? Va rog
DAU FUNDA?

2 răspunsuri:
| mrblizz311 a răspuns:

Te va primi daca ai ceva experienta.

| LyaThoN a răspuns:

Eu am lucrat 1 an in Italia, la o pensiune!
Daca ai de gind sa lucrezi acolo, in primul in rind invata limba, ei cu engleza nu le au, sunt cam nationalisti pina si filmele ce le difuzeaza la Tv sunt dublate in italiana!
In al doilea rind ai nevoie de un loc de munca sigur, sau pe cineva care sa te ajute crede-ma nu e chiar asa de simplu sa gasesti un loc de munca acolo fara sa stii limba!
In al treilea rind Noroc!