| Themisterman a întrebat:

BUNA TPU!
Am nevoie niste sfaturi ce-i care au fost la cursurile de barman-chelner!
Apropo eu ma duc de cursurile de barman si chelner si vreau sa spuneti cum e acolo? E greu sau nu? Dar cel mai important ce trebuie sa stii?
Sunte-ti Multumiti ca ati invat sau nu?
Dau funda cel mai bun raspuns! Multumesc)

Răspuns Câştigător
| Sbt_Seby_1996 a răspuns:

Ce sfat as da unui barman care munceste intr-un bar pentru prima data? Singur i-as da acelei persoane fisa postului si cel mai important i-as descrie toata tactica si toate procedurile rigide; directivele formulate in mod oficial. Sfatul difera. Acesta nu este probabil momentul mai oportun pentru a-i da o impresie de neuitat si sa-i ofer barmanului cu perspective si orientare inainte de prima lui zi de munca. Ce as putea sa-i zic fara sa-i afectez cu adevarat cariera. La urma urmei, persoana nu a avut oportunitatea sa deprinda niciun prost obicei sau sa isi imbunatateasca atitudine. Dupa cum zice vorba :" tu insuti ai sansa sa faci o buna impresie prima data". Dupa toate probabilitatile cei mai multi barmani noi imbratiseaza sfaturile constructive.