| lovitacufurca a întrebat:

am o intrebare.am terminat in luna mai niste cursuri de calculatoare si nici pe ziua de astazi n-am primit diploma,obitnuta in urma unui examen,si bani promisi de aceasta fundatie care a tinut cursurile. sponsorizata de fonduri europene pentru pregatirea profesionala, pentru tineri care nu lucreaza si someri.intrebarea mea este: ce pot eu sa fac, ca sa primesc banii si diploma?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prima miscare: trimite-le o scrisoare cu confirmare de raspuns in care sa-i intrebi ce au de gand. A doua miscare: daca nu raspund in 30 zile reclama-i la protectia consumatorului. A treia miscare (simultana cu ce-a de a doua) reclama-i la politie cu dreptul de a-i da in judecata. Ultima miscare: dupa cercetarile politiei, da-i in judecata. Asta cred ca este consumatoare de timp si bani. Nu prea este o idee care sa-ti surada.