| geo9617 a întrebat:

.. Cum se face analiza domeniului de activitate la un plan de afaceri? Funda*

Răspuns Câştigător
| lemar a răspuns:

Analiza domeniului de activitate trebuie sa cuprinda un studiu de piata pe segmentul respectiv, ipoteze privind dezvoltarea/contractia pe termen scurt, mediu si lung, analiza privind integrabilitatea domeniului in economie(pe verticala si orizontala).
Pentru un raspuns la obiect trebuie specificata activitatea la care se refera planul de afaceri(daca nu va temeti de concurentahappy

1 răspuns:
| GabrielIg a răspuns:

Greu de zis in cateva cuvinte,iti recomand sa citesti cartea asta,afli multe informatii utile la nivel macro si microeconimic, despre barierele de intrare pe piata, concurenta, calcule, sondaje, despre ce trebuie si nu trebuie sa faci atunci cand concepi un plan de afaceri, etc in plus este foarte ieftina http://www.all.ro/......aceri.html