| redu111 a întrebat:

Buna TPU, am o problema legată de cardul pluxee(fost sodexo)am bagat plata cu telefonul de scurt timp si am folosit-o de maxim 5 ori, azi am incercat cu cardul fizic si imi da eroare mereu, ce s-a intamplat?

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cu cardul fizic. l.am folosit de 3, 4 ori si am un an de zile de cand nu il folosesc fizic. eu am bagat aplicatia pe telefon si platesc cu telefonul.
Dar daca vrei neaparat cel fizic trebuie sa suni la cei de la SODEXO si sa iti schimbe cardul. trebuie sa astepti cam doua sapt. si iti va da alt card nou cu alt pin.

| redu111 explică (pentru octav005):

Inteleg,dar de ce recomanda plata cu telefonul daca se intampla treaba asta, problema e la ei pentru ca am si alte carduri si plătesc si fizic si digital.

| octav005 a răspuns (pentru redu111):

Cred ca e ceva din sistem

| MariusGeorgeTipa a răspuns:

Trebuie activat in prealabil, ai detalii aici: https://www.softedu-magazin.ro/plata-online-cu-cardul/