| Tobbyas a întrebat:

Am un ceas 17 jewels incabloc GdE original si nu ii stiu valoare. Cat ar valora are 17 Jewels
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In primul rand, "17 jewels" nu inseamna neaparat 17 diamante, cu atat mai putin 17 diamante naturale.

In ziua de azi la mecanismele ceasurilor se folosesc cel mai frecvent rubine sintetice, a caror valoare este foarte mica.

Rolul acestor 17 pietre este acela de a reduce frecarea dintre partile metalice mobile ale ceasurilor.

4 răspunsuri:
| JustBlack92 a răspuns:

Sal.
In jur de 65$.

| Tobbyas explică:

Nu are cum sa fie asa de ieftin! Are 17 diamante!

| alinxs a răspuns:

In de la 30$ in sus depinde de model... Funda

| Dragomir_Marinel_1976 a răspuns:

Bună ziua am cumpărat un ceas vintan cu 17 rubine incabloc ma poatenție ajuta cineva cu vechimea lui