| lexutza15 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu pentru cei care vand haine online sau pe facebook mai nou o fac simplu sau le trebuie ceva la mana? ca as vrea sa fac si eu aceasta treaba.dar nu stiu daca se poate doar simplu pe facebook postand doar poze cu hainele si marimile sau daca stie cineva pentru un site online de haine ce trebuie sa fac sa deschid? multumesc mult dau funda logic

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa faci o chestie legala ai nevoie de o societate saumacar un PF, sa inregistrezi veniturile si sa platestitaxe la stat, altfel se numeste evaziune fiscala

| LuFacs a răspuns:

Intra pe ''okazii'' iti faci si cont.Dar la vanzarea unui produs o sa iti ceara o taxa din valoarea produsului.Mai exista si ''mercador'', acolo nu iti cere nicio taxa, si nici pe ''tocmai''.Pe facebook nu cred ca iti trebuie nimic, pur si simplu adaugi pozele si pretul.

| lexutza15 explică:

Eu as vrea sa stiu mai detaliat si lufacs nu ma refeream la okazii sau mercadorlaughing..ci cum sa deschid sau sa fac o pagina de facebook special pentru a vinde haine sau incaltaminte