| RalukaLoveYou a întrebat:

care pariati la bwin? se percepe vreun impozit? daca da. cat?

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Raluca am pierdut mai multi bani la bwin pe care tot ii bagam de pe card. si am zis "Ori la bal ori la spital". Am depus vreo 20 milioane prin transfer bancar ca nu mai imi lua comisionul ala de 2% cand bagam de pe card si am pariat totii banii pe un singur meci de cota 1.90 parca. Am castigat spre fericirea mea si am retras totii banii erau aproape 40 milioane si nu mi-au luat nici un comision, nimic. Eu ti-am spus din practica cum sta treaba. Bafta

| RalukaLoveYou explică (pentru matrix100):

Ms. Raspunsul tau m-a ajutat!:*

| Veanisco a răspuns (pentru matrix100):

Cum ai reusit sa transferi bani in contul tau?

| matrix100 a răspuns (pentru Veanisco):

Simplu. Apesi pe Depuneri apoi selectezi transfer bancar si o sa-ti apara detaliile bancare (cont iban, banca Raiffaisen si toate celelalte) Eu am facut transferul de acasa pentru ca am un cont la alta banca si homebank. Daca nu ai home bank sau internet banking trebuie sa te duci la banca unde ai deschis cont si de acolo faci transferul

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru toate jocurile de noroc si pariuri se percepe un impozit de 25% dar numai pentru suma ce depaseste 700 lei. De exemplu, daca ai castigat 1.000 de lei, se calculeaza impozitul la 300 lei, va fi 75 lei, asa ca vei primi 925 lei. Numai bine!

| RalukaLoveYou explică (pentru Ioandelasal):

Am cicit si eu despre impozite dar ma interesa daca ai jucat tu, ai castigat si ti- a luat impozit. Am auzit ca cica la Bwin nu iau decat daca esti din Germania.(oare?)

| Ioandelasal a răspuns (pentru RalukaLoveYou):

Nu cred. Toate firmele de pariuri, care functioneaza in Romania, se supun legii romane privind impozitarea.