| anonim_4396 a întrebat:

care sunt acele idei pentru o afacere online care ar 'prinde' la 'publicul' din Romania?
Vreau sa incep de la 0 si nu ma intereseaza cati bani o sa obtin pe profit, ci doar sa fie pe profit. (Evident, sa acopere cheltuielile, si totusi sa obtin si eu ceva - daca nu la inceput, probabil in viitor).

Deci cateva idei care v-ar trece prin minte cred ca ar fi: blog, magazin online, afiliere, etc. Dar acestea sunt deja o gramada si nu cred ca ar mai avea succes. Deci trebuie sa vin cu ceva original. (blog de ceva ce nu mai e, magazin online cu produse care nu se vand sau se vand foarte putin pe la alte magazine online).
Acum eu sper c-ati inteles idea. Astept raspunsurile dumneavoastra. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| TPUajutor a răspuns:

Ideia mea este sa deschiszi un magazin online de tablouri huse pentru telefoane mobile se vand foarte bine si rata de profit e mare, stiu pe cineva care face bai buni din asta le cumpara de la chinezi cu banuti si le vinde la noi cu cativa euro. Ca sa nu ai cheltueli mari la deschiderea magazinului poti folosi o platforma de suport gratuit http://svv.vadimscutari.com/ ei ati fac magazinul online in 24 h maxim absolut gratuit tu platesti doar domeniu si hostingu plus la toate ai ceva suport din partea lor. Succes

3 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Si daca sa zicem ca cineva ar avea o astfel de idee ...de ce ti-ar spune-o? Chiar nu pricep logica...

| gmwm a răspuns (pentru WxRo):

Pentru ca el nu vrea sau nu are posibilitatea s-o puna in practica. Si daca ar fi originala, mai bine concurenta 2/1 decat 100+/1. Sper sa intelegi. O zi buna!

| Luiza995 a răspuns:

Dacă încă nu ai rezolvat dilema i poți suna pe cei de la https://mallcopii.ro,si ti vor da mai multe detalii.