| Derude a întrebat:

Ce cursuri sunt necesare pentru a deveni instructor personal de fitness? Cum le recunosc pe cele adevarate si cum imi dau seama care sunt tepe? De asemenea la ce pret si perioada ar trebui sa ma astept? La ce salariu ma pot astepta? Multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã sti nu mai ai nevoie de nici un curs, mai mult doar daca ai pile si te sti bine cu patronii unei sali, sa trimita incepatorii care cer ei instructor sa vina la tine.
Dar daca nu ai pile, degeaba.
Ai experientã? Ai citit ceva carti articole? Crezi cã poti antrena pe cineva? Nu ai nevoie de cursuri, pur si simplu fi primul care intrã in sala si ultimul care iese, si intreaba oamenii care observi ca sunt mai noi sau nu au un program bine stabilit.
Dureaza luni intregi, tu iti poti monitoriza totul, Depinde de cati clienti strangi iti dai seama.