| 7Seven a întrebat:

Ce înseamnă o firma privatizata? Ce condiții trebuie sa îndeplinească sa se privatizeze? Tot ce puteți sa îmi spuneți, dar nu de pe net, sa fie pe înțeles.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Acum două zile lucrai la o licență și astăzi nu știi ce înseamnă o "firmă privatizată"?

Scuză-mă că te întreb, dar în ce îți dai licența? În șotron?

| 7Seven explică (pentru johnnny123):

De mare ajutor ești.

| johnnny123 a răspuns (pentru 7Seven):

Încerc să le fiu de ajutor oamenilor care merită să le fiu de ajutor, nu celor care aberează si sunt complet rupti de realitate.

Cum este posibil să lucrezi la o licență și să nu știi cele mai elementare lucruri? Licența se presupune că este o validare a cunoștințelor acumulate în niște ani de studii superioare, și îți dă posibilitatea să profesezi în acel domeniu. Cum ai ajuns în stadiul de a da licență și cum crezi că vei fi capabilă să profesezi când tu nu ai nici măcar cunoștințe de clasa a IX-a?

Este ca și cum un doctor ar spune "Urmează să intru în sala de operație sa fac un transplant de inimă. Știe cineva în ce parte a corpului găsesc inima?"

| 7Seven explică (pentru johnnny123):

Aberez si sunt rupta de realitate? Cred ca scrii doar sa ma enervezi. Mi- ai stricat ziua. Mulțumesc.

| johnnny123 a răspuns (pentru 7Seven):

Perfect. Atunci lasă net-ul și mergi să înveți pentru licență. Ai de recuperat vreo zece ani de studii.

| 7Seven explică (pentru johnnny123):

Vezi ca poate ești util in alta parte.

| 7Seven explică (pentru 7Seven):

Și dacă ai putea face în așa fel încât sa nu îmi mai răspunzi la întrebări ar fi perfect.