| Magdalena234 a întrebat:

big hug Vreau sa fac bani si nu stiu cum... Am doar 12 ani,. Nu vreau raspunsuri urate happy Sau gen : Ce faci tu cu bani la varsta ta?! Daca vreti sa raspundeti asa mai bine nu mai raspundeti, variante cu "du-te la vecinu' sa faci treaba" nu merge, vinde limonada iar nu am cum, si daca e ceva gen bijuterii unde pot sa le vand? Acuma a venit vacanta si nu pot sa le vand colegilor, unde as' putea sa le vand?

Dau FUNDA pentru cel mai rapid raspuns si cel care m-a ajutat :*!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Eh, Cred ca sigura optiune este alocatia (in cazul tau), poti duce gunoiul vecinilor laughing, te intelegi cu maicata, sa faci anumite chestii vara asta, contra unei sume de bani (activitatile si suma de bani stabilite de voi) De exemplu tu iti mentii camera curata, sau faci curatenie in toata casa, sau tunzi iarba sau vopsesti gardul, sunt multe chestii ce poti face si la sfarsitul verii iti da suma stabilita de voi. big grin

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

In mod normal nu le poti vinde nicaieri decat cu o autorizatie.
Ceea ce poti sa faci este sa te duci pe la diverse tarabe care vand asa ceva si sa intrebi daca ii intereseaza sa achizitioneze spre vanzare.

| Frank51 a răspuns:

Uite aici poti face bani http://www.probux.com/? r=ferybazatu

Dar ai nevoie de timp, chiar daca acum ti se pare teapa, mai incolo vei vedea
O si bani i scoti prin paypal, sau payza

Trebuie sa dai click-uri pe reclame in fiecare zi si apoi iti cumperi referali si tot asa pana cand o sa faci chiar si 10$ pe zi, sper sa incerci, ce poti pierde?

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

Inregistreaza-te happy

| Magdalena234 explică (pentru Frank51):

Nu vreau bani pe net oh go on Mi se pare o prostie, variante bune? happy

| Frank51 a răspuns (pentru Magdalena234):

Eh, Cred ca sigura optiune este alocatia (in cazul tau), poti duce gunoiul vecinilor laughing, te intelegi cu maicata, sa faci anumite chestii vara asta, contra unei sume de bani (activitatile si suma de bani stabilite de voi) De exemplu tu iti mentii camera curata, sau faci curatenie in toata casa, sau tunzi iarba sau vopsesti gardul, sunt multe chestii ce poti face si la sfarsitul verii iti da suma stabilita de voi. big grin

| 愛日本 a răspuns:

Nu prea poti face bani la varsta asta, macar daca ti-ar da alocatia parintii...Nu strica banii de buzunar.

| Magdalena234 explică (pentru 愛日本):

Bani de buzunar nu prea imi dau dar cand imi dau ii pastrez... Alte variante?

| 愛日本 a răspuns (pentru Magdalena234):

Nu prea poti face nimic la 12 ani...
Doar dac poti deveni reprezentat Avon sau Oriflame, dar totusi nu ai cum.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

| WarriorInReserve a răspuns:

Ar trebui să înţelegi că ai o vârsta la care nu poţi procura singură bani. Eşti la o vârstă la care nu poţi fi independentă, depinzi de părinţi.
Cu toţii avem nevoie de bani.