| TheCubeBoy a întrebat:

Daca ati auzit de firma germana Schaeffler imi puteti spune si mie cat castiga un angajat la o fabrica dea lor.Am cautat pe googe si nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vei fi angajat tot ca un muncitor necalificat cu retributia orara minima de 7-8 Euro/ora.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Salarul/retributia unui angajat al unei firme indiferent de profilul de activitate (a firmei) sau de tara unde isi desfasoara activitatea acea firma, se face pe/in baza calificarii persoanei, a complexitatii muncii prestate si nu in ultimul rand in functie de increderea in acea persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

La un abator, ca macelar in jur de 1800 de euro

Răspuns utilizator avertizat