| dadablackcat a întrebat:

daca dai la campina si dai la drept poti sa iesi ofiter?

4 răspunsuri:
| Absolut a răspuns:

Iesi subofiter. daca nu ma insel cu facultatea de drept poti iesi ofiter dar e mult mai greu, din cauza asta dupa terminarea academiei iesi direct ofiter ca include si dreptul, dar spre deosebire de academie dupa terminarea la subofiteri nu esti avansat decat cu examene chesti, tampenii. pe cand la academie avanseaza fara a se da examene.As fi vrut si eu sa incerc dar m`am lasat la mana mea nu as fi facut prea multe subiecte la engleza! SUcces :*

| Alynutzaaa a răspuns:

Daca dai doar la drept nu poti ajunge ofitzer, insa daca urmezi facultatea de politie ( nu stiu toate amanuntele, ce fel de politie, ma gandesc ca orice ) si apoi dai la drept poti avansa in grad astfel ajungand ofiter!

PS: Nu neaparat trebuie urmata facultatea de la Campina in mod special, orice facultate de politie!

| sweetlollypop a răspuns:

Nu !

| dadablackcat explică:

Nu ma refer la academie...la campina si drept combinate