| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Daca doresc sa imi deschid o firma PFA in domeniul tipografiei, trebuie sa am ceva curs sau nu este obligatoriu?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Nu dacă faci SRL! La PFA trebuie demonstrata o calificare!

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Prin PFA pot lucra meseriași ( instalatori, electricieni, constructori. etc ) dar ei TREBUIE sa demonstreze o calificare în domeniu!
Și la alte meserii! Frizerie -machiaj -tatuaje -cosmetica, fotografi...

| DontActLikeMe a răspuns:

Legislația din România nu impune în mod specific o cerință de calificare sau curs în acest domeniu.