| fataaia001 a întrebat:

Buna TPU! La bursa monoparentala este nevoie de calcularea veniturilor? Mie la secretariat am primit cerere pentru bursa monoparentala, spunandu mi ca am nevoie doar de copie dupa certificatul de nastere si buletin, dar pe foaie imi cere si venitul parintelui. Ce sa fac? Mama mea a lucrat cu carte de munca pana in iulie iar dupa si a schimbat locul de munca si acum lucreaza fara.Cum ar trebui sa procedez? Mai este cineva in situația mea?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Scrii,fara venituri.
Daca te intreaba, spui ca isi cauta de muncă si va ajuta o matusa, sau cine vrei tu sa spui

| Ka0ru a răspuns:

Monoparentala se aseamana cu bursa sociala pentru venit sub salariul mediu, ai nevoie de adeverinta de la ANAF cu veniturile voastre pe ultimele 3 luni parca. Cel mai bine suna si intreaba la secretariat exact.