| Huţanu_Oana_1998 a întrebat:

Bună TPU.Sunt în Belgia și am un card bancar la KBC,card pe care lunar îmi este băgat salariul. Întrebarea mea este :în România pot folosi acest card? Dacă da, la ce bancă și care ar fi comisionul. Ofer funda. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la banca si intreaba daca poate fi folosit in afara tarii. Daca da, poti merge la orice banca si comisioanele le afli de la banca:.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il folosesti la orice bancomat al oricarei banci de oriunde. Comisioanele le afli din contractul cu banca cand ti ai facut cardul.

| Blastphemy a răspuns:

Din ce știu, doar dacă există o filială și în România. Încearcă să-ți faci un cont Paypal și să transferi din bani (pe net) către un card din țară (dacă ai și aici).

| suntserios a răspuns (pentru Blastphemy):

Vrajeli, orice card poate fi folosit la aproape orice atm din toata lumea asta