| anonim_4396 a întrebat:

Sunt persoane care fac bani online prin traduceri? Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt postate anunturi pe diferite forumuri si sunt "rampe" de lansare, dar trebuie sa fii foarte bun ca sa iti dea si bani, daca zici pentru filme/seriale, `lucrezi in regim de voluntariat` ca sa ti-i citez pe respectabilii care vor sa profite de timpul si serviciile tale fara sa-ti aprecieze implicarea in vreun fel

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multi.

Uite si joburi

https://www.upwork.com/o/jobs/browse/skill/romanian/

| RoCkKiD a răspuns:

Poti incerca siteuri gen freelancer dar o sa incepi de jos si sa nu crezi ca va fi treaba usoara. Majoritatea clientilor au termene stricte de finalizare si in cazul in care dezamagesti o sa primesti ratinguri mici deci o sa iti scada sansele sa primesti alte proiecte. In alta ordine de idei ar fi ideal sa ai ceva studii in domeniu altfel va fi greu sa livrezi traduceri de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar sa nu uiti sa ceri si bani la sfarsit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si care ar fi site-urile!

| GABRIEL44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut! am si eu un anunt creat pentru traduceri si sunt la inceput, bani se cer doar la sfarsitul finalizari cereri clientului sau se poate cere si inainte de a oferi serviciul respectiv, adica ma gandesc ca e chestia de incredere in toata faa asta, ca si el ca client poate sa fie sceptic in legatura ca eu cer bani de dinainte si poate sa creada ca nu va primi ce solicita dar si eu daca ii ofer serviciul solicitat de client da in schimb sa ma trezesc cand solicit plata dupa oferirea munci mele sa nu mi se ofere suma contra serviciului oferit de mine, multumesc ofer funda pentru cine raspunde mai repede
zi buna!