| Cavani1999 a întrebat:

Vreau sa ma angajez ca agent de vanzari, in orasul Bacau(mentionez ca am 16 ani), am intrat pe Bestjobs si acolo la toate joburile din orasul Bacau ca agent de vanzari se cerea exprerienta minim 1 an si bune abilitati de comunicare.Insa eu nu am mai lucrat niciodata si nu am o zi de experienta. Apoi, legat de abilitati de comunicare...pff...nu stiu ce sa zic.Sunt foarte emotiv,mai mult decat emotiv, foarte,(foarte)timid.Nu sunt in stare nici macar sa leg o conversatie normala fara sa ma balbai. Dupa primele fraze ma blochez si nu mai stiu ce sa zic.Ma gandesc ca acest job implica o comunicare extrem de eficienta, iar eu la acest capitol..sunt varza.Stiti vreun job in Bacau ca agent de vanzari ce nu implica abilitati de comunicare? Va rog mult,chiar imi doresc sa fiu sociabil.DAU FUNDA, multumesc.Sau daca nu imi puteti da link-ul unui site(in afara de Bestjobs) cu locuri de munca.Inca o data, multumesc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu varsta si calitatile tale inca nu ai cum gasi un asemenea job.

| Cavani1999 explică (pentru neutrino):

Zau,crezi ca-mi pasa parerea ta, eu vreau si voi reusi.N-o sa ascult pe nimeni, imi voi asculta doar ratiunea.Tu poti sa spui ca nu voi putea cum poate crede multa lume, insa eu nu ma voi da niciodata batut, voi fi un invingator.Acum poti sa spui ca sunt un ciudat spunand aceste lucruri, da chiar nu ma intereseaza.

| neutrino a răspuns (pentru Cavani1999):

Parerea tu mi-ai cerut-o si ai fi putut specifica ce raspunsuri anume astepti, astfel incat acestea sa fie pe placul tau. Din pacate, nu-ti pot spune nici macar ca esti ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai face griji inutile.
De undeva trebuie sa incepi.
Eu de exemplu cumpar doar de la agentii de vanzari onesti, nu de la cei care le turuie gura si incearca sa-ti vanda cu orice pret produsul lor.

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea incerca un job de acasa, de ex. operator interviu asitat de calculator
vei avea nevoie de acordul parintilor pentru ca nu ai inca 18 ani
e un job part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
cred ca iti va fi mai usor sa comunici telefonic aplicand un chestionar decat sa vorbesti liber
te asigur ca e un exercitiu foarte bun si te va ajuta ca sa-ti invingi timiditatea
eu zic sa incerci :)